KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13093551
nr 1309 3551
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Komposition. Signerad, numrerad 43/50, daterad -81. Handkolorerad etsning. Motivet: 11x8 cm, oramat löst blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 24 februari 2020
kl 19:02:30
600 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund